Hírek és érdekességek Egyiptomból

13nov/24

Rongálás Meneruka sírjában – 2024 október

2024. október végén ismeretlen személy/személyek durván megrongálták Meneruka sírjának egyedi faldíszítéseit. A Szakkarai Nekropoliszban található óbirodalmi sír 4300 éves. Meneruka vezér sírja 31 teremmel rendelkezik, a legnagyobb sír Szakkarában. Látványosan szép, különlegesTovábbi információ…

VÉGRE….. Megnyílt a Grand Múzeum tizenkét kiállítóterme.

Végre…. Megkezdődött a próba-nyitás a Grand Múzeumban. Egyiptom és a világ régészeti közössége számára egyaránt várva várt pillanat: a Grand Egyiptomi Múzeum (GEM) szerdán tartotta „lágy megnyitója”, vagyis próbaüzemének indítása, mely jelentősTovábbi információ…

11okt/24

2024 október 16-án indul a próbaüzem a Grand Múzeumban

Kairó készen áll a remekmű bemutatására… A Nagy Egyiptomi Múzeum (Grand Egyptian Museum vagyis “GEM”), amelyet a világ legnagyobb régészeti múzeumaként ünnepelnek, közeledik egy évtizedek alatt kialakult vízió befejezéséhez. Nagy Egyiptomi MúzeumTovábbi információ…

13szept/24

Felfedezték II. Ramszesz egyik kardját egyiptomi régészek Beheirában

Az egyiptomi régészek közelmúltbeli ásatásai II. Ramszesz, az egyiptomi történelem egyik leghíresebb fáraójának egyik kardjára bukkantak Beheira kormányzóságában. A kardot egy sor iszaptégla között fedezték fel, egy ókori katonai laktanya raktárhelyiségeinek romjaiTovábbi információ…

01júl/24

Megfejtették az egyiptomi szarkofágra vésett rejtélyes szöveget…

2009-ben találták meg egy egyiptomi sírkamrában azt a rejtélyes szarkofágot, amelynek bonyolult története bontakozott ki az utóbbi másfél évtizedben. A kősíron lévő ősi írás szerint a műtárgyat kétszer is használták, de csak a benne másodszorra eltemetett személy ismert. A második holttest a 21. dinasztia főpapja, Menkheperrê múmiája volt, az első tulajdonos személye azonban rejtély maradt. Egészen mostanáig…

01júl/24

Új greco-román kori temető felfedezése Asszuánban

Az Egyiptom déli részén, Asszuán városában nemrégiben felfedezett 33 ókori sír az ország régiségügyi minisztériuma szerint új információkat tárhat fel a történelmi betegségekről. A sírok, amelyekre egy egyiptomi-olasz közös régészeti misszió során bukkantak rá, az ókori Egyiptom kései korszakából és a görög-római időkből származnak.