A híres történet, mely sok kultúrában megtalálható, nagyon közel áll az európai sellők mítoszához, de az egyiptomiak megalkották a maguk változatát.

Egy halálosan szép lány varázslatos hangjáról szól, aki sötét éjszakákon a férfiakat a saját nevükön szólítja, bűbájos varázsával, elrabolja az elméjüket, és ellenálhatatlan vágyat ébreszt bennük. Akit hív és válaszol neki, az elveszti az eszét, és a hívó rabszolgája lesz, és a végén a férfi tényleges halálával végződik az esemény. A történet azt is elmondja, hogy a hívott férfi végül eltűnik, ahogy a lány a maga világába viszi, avagy a víz alá húzza. A falusiak ezt a mítoszt a 20. század elején történt gyilkosságokkal vagy eltűnt esetekkel hozták összefüggésbe.

Az El Naddaha (“a hívó”), más néven egyiptomi szirén, egy naiád vízhez kapcsolódó dzsinn, melyről úgy tartják, hogy Egyiptomban a Nílusban él. Ez a szellem gyönyörű nőként jelenik meg, aki a Nílushoz hívja a férfiakat, valószínűleg halálukhoz vagy eltűnésükhöz.

A legenda eredete és pontos helye Egyiptomban ismeretlen. Az iszlám bevezetése előtt az ókori egyiptomi mitológiában számos vízi szellem és istenség irányította a Nílus folyót, mint például Anuket, a Nílus istennője és a mezők táplálója, Bairthy, a víz istennője, és egy kis kancsóval ábrázolták. fejét, hosszú, lándzsaszerű jogart tartva, Nephthys , a folyók, a halál, a gyász, a halottak és az éjszaka istennője, Satet, a Nílus árvizeinek istennője és Tefnut, a nedvesség istennője.

El Naddaha modern legendája az 1950-es években vált népszerűvé, amikor a Nílussal kapcsolatos történetek fenyegetőbbé és komorabbá váltak.

Az El Naddahát általában a Nílus partjainál észlelik a telihold ciklusában. Nagyon szép, magas nőnek tűnik, hosszú, hullámzó fekete hajjal, és hosszú átlátszó ruhákat visel. Ahogy az a tengeri nimfától várható volt, egy vízi barlangban él a Nílus-delta partján.

 Elhagyja vízbarlangját, hogy megvárja a parton egy férfit a Nílus partján. El Naddaha egyenként vadászik a férfiakra, és általában csak egymaga hív embert. Hogy megragadja a férfi figyelmét, hipnotizáló és lágy hangon szólítja meg. Ez a hang arra készteti a férfit, hogy kövesse őt a folyóba, ahol szerencsétlen sorsra jutnak, akár megfulladnak, akár a halálba úsznak. Amikor az éjszaka véget ér, visszatér a barlangjába, és várja a következő éjszakát, hogy megismételje a folyamatot.

A pszichiáterek ezt a mítoszt egyfajta hallucinációként értelmezték azok számára, akik súlyos érzelmi elnyomásban szenvednek, tudományos szempontból távol a babonás lényektől és a bűnügyi okoktól. Ezt a mítoszt számos regényben használták, köztük a Yousef Idress regényíró.

A hívó legendája szerepel a Netflix-en is is látható PARANOLMAL című sorozatában, ahol Dr. Refaat Ismaill nevű konzervatív professzor életének eseményein keresztül láthatjuk Egyiptom leghíresebb paranolmális, kísértetekkel kapcsolatos legendáit. Ajánlom figyelmetekbe a 8 részes sorozatot… Nagyon érdekes és szórakoztató, kellőképpen borzongató, és a filmen megismerhetjük Egyiptom kevésbé ismert arcát is.

Pontszám
Kattints a post értékeléséhez!
[Összesen: 0 Átlag: 0]