A Tahrirban található Egyiptomi Múzeum lebilincselő új időszaki kiállítást indított „Az ókori Egyiptom illatai történelmi korokon át” címmel, mely az ókori Egyiptom parfümkészítésének gazdag történetét mutatja be. Ez a kiállítás a tahriri Egyiptomi Múzeum, a franciaországi Paul Valéry University, a LabEx Archimède és a Hieroluxe Hieroglifa Intézet együttműködésének eredménye. A három hónapos kiállítás az ókori Egyiptom parfümgyártásának művészetét és tudományát tárja fel, kiemelve a mindennapi életben, vallási rituálékban és politikai gyakorlatokban való felhasználását.
A látogatók megcsodálhatják a műtárgyak figyelemre méltó gyűjteményét, beleértve Hatsepszut királynő és Amun-Re isten szobrait, Hatsepszut híres Punt földjére tett expedíciójának ábrázolásait, hogy mirha és tömjén beszerzését célozzák, valamint gyönyörűen megőrzött szárított virágokat az Újbirodalomból.A kiállításon parfümtárolók és ősi kéziratok is találhatók, amelyekben részletes parfümreceptek találhatók. Ezeket a darabokat a tahriri Egyiptomi Múzeumból, az Iszlám Művészeti Múzeumból és a Kopt Múzeumból gyűjtötték össze.
A megnyitó ünnepségen Moamen Othman, a Régiségek Legfelsőbb Tanácsának Múzeumi Szektorának vezetője felhívta a figyelmet a kiállítás jelentőségére Egyiptom egyik legikonikusabb iparágának középpontjában. “A parfümkészítés az ókori egyiptomi kultúra szerves részét képezte. Ez a kiállítás ritka bepillantást nyújt a látogatóknak a parfümkészítés történelmébe és mesterségébe” – mondta. Aly Abdel Hakim, a múzeum főigazgatója elmondta, hogy a múzeum a műtárgyak mellett a virtuális valóság technológiájával is magával ragadó élményt kínál látogatóinak. “A látogatók tanúi lehetnek annak, hogy az ókori Egyiptomban hogyan használták a parfümöket a mindennapi tevékenységekben és a vallási szertartásokban, például a mumifikálásban, és milyen politikai jelentősége van” – mondta.
A kiállítás egyik különlegessége az ókori egyiptomi parfümök újraalkotása papiruszban őrzött receptek alapján. A múzeum restaurálási osztálya felügyeli ezen illatok elkészítését, melyeket a látogatók szó szerint a saját bőrükön tapasztalhatnak meg, hiszen kipróbálhatják azokat. A kiállítás az ókori egyiptomiak találékonyságát ünnepli, és hangsúlyozza a kultúrák közötti együttműködés fontosságát a történelem kincseinek feltárásában és megőrzésében.