EGYIPTOM ISZLÁM MŰEMLÉKEI. (Kósa Ildikó idegenvezető előadása.)
Egyiptom, az ókori világ egyik leghíresebb civilizációja, nemcsak a fáraók és a piramisok földjeként ismert, hanem az iszlám kultúra egyik legjelentősebb központja is. Az iszlám 7. századi érkezése óta az országban számos jelentős vallási és kulturális műemlék épült, melyek az iszlám építészet és művészet változatos és gazdag örökségét tükrözik. Ezek a műemlékek nem csupán vallási szempontból fontosak, hanem az egyiptomi történelmet és kultúrát is formálták, megőrizve és továbbfejlesztve azt a muszlim világon belül. Csúcsos minaretek és kupolák nyújtózkodnak az ég felé, tanúiként egy olyan kornak, ami szintén építészeti remekműveket hagyott hátra. Kairót gyakran nevezik az “Ezer Minaret Városának”, a világ egyik legfontosabb iszlám építészeti központja.
A prezentációban bemutatott mecsetek, síremlékek és más építmények az iszlám világ különböző részein visszaköszönnek, hiszen Egyiptom hosszú évszázadokon keresztül a kulturális és vallási fejlődés központja volt. Iszlám műemlékek sokasága található itt, és ezek az épületek változatos időszakokból származnak, melyek bemutatják az iszlám építészet fejlődését a korai középkortól egészen az oszmán uralom végéig.
Prezentáció célja bemutatni a legfontosabb egyiptomi iszlám műemlékeket, azok történelmi és kulturális jelentőségét, valamint az építészeti stílusok gazdagságát.
Helyszín:
FSZEK Ugocsa utcai Könyvtár
1126 Budapest, Ugocsa utca 10.
időpont:
2025. január 22.
17:30 – 19:00
Az előadás ingyenes.
Mindenkit szeretettel várunk!