Ha valami valóban egyedi látványra vágyik, itt a lehetőség: a Kék sivatag.

Egyiptomban az egyes sivatagok nevét természetes színükről kapták, ilyen például a Fehér sivatag, Vörös sivatag és a Fekete sivatag az ország nyugati részén. A Kék sivatagot leginkább a Sínai-hegyet és a Szent Katalin kolostort meglátogató turisták és zarándokok ismerik…

Amikor 1980-ban Jean Verame belga művész különleges művészi ötlettel állt elő, nem gondolhatta, hogy alkotása az egyiptomi sivatagi élet egyik csodájává válik. Jean Verame a béke jeleként kékre színezte át a sziklákat a Sínai-félsziget egyik területén Anwar Sadat engedélyével és tíz tonna festékkel, amit az ENSZ-től kapott különleges művészi elképzelésére. Az innovatív művész napokon át festette a sziklákat és a köveket a környéken, amely egykor az 1967-es Egyiptom és Izrael közötti háború csatatere volt. A művésznek sikerült kékre festenie Dahab és Szent Katalin kolostor közötti több km hosszú szakaszt…  innen a Kék sivatag elnevezés.

A terület, mint említettem Dahab és Szent Katalin kolostor között található, így egy nap alatt könnyedén bejárható a Sínai-félsziget üdülővárosaiból. A hely több mint csodálatos, különösen azok számára, akik a sivatag nyugodt légkörében szeretnének eltölteni egy kis időt.

Ma a Kék sivatagként ismert terület egyszerre hordozza az emberi kreativitás, a művészet és a természet szépségének elbűvölő jegyeit, és vált különleges helyszínné Egyiptomban.

A legcsodálatosabb dolog a Kék Sivatagban nem a kék festék a sziklákon, hanem maga a sivatag – a legendás kék Sínai égbolt hátterében. Hatalmas aranybarna és világoskék gránitsziklák borítják a sivatag talaját, valamint eső után gyönyörű rózsaszín virágok tarkítják a síkságot. A Kék sivatag remek hely a hegymászáshoz, fényképezéshez vagy egyszerűen csak eltávolodni mindentől.

Pontszám
Kattints a post értékeléséhez!
[Összesen: 1 Átlag: 5]