Mélyen a gízai piramisok alatt, a világ szeme elől rejtve, régészek olyan felfedezést tettek, amely megváltoztathatja mindazt, amit történelmünkről tudni vélünk.

Nyolc gigantikus, spirál alakú, hengeres szerkezet több mint 600 méter mélyre ereszkedik le a mélybe – elérve a Föld magja felé, a tudás rejtett dimenziójába.Ha ez a felfedezés igaznak bizonyul, az nemcsak korunk legjelentősebb régészeti leleplezése lenne, hanem annak bizonyítéka is, hogy múltunk sokkal összetettebb, mint azt elhitették velünk.

Talán ez a megerősítése annak, amit sokan régóta sejtenek: hogy van egy rejtett történelem – olyan, amelyet szándékosan elhallgattak előlünk:

  • Milyen titkok rejlenek ezekben a mély kamrákban?
  • Ki építette őket, és mikor?
  • Milyen céllal épültek a piramisok? Temetkezési helyek, információtárolók vagy erőművek?
  • A világ minden piramisa ilyen célokkal épült vagy a gízai piramisok a prototípusok?

A válaszok örökre megváltoztathatják az emberiségről alkotott felfogásunkat.

Az egyiptomi földalatti felfedezés megváltoztatja a történelmet

Úttörő kinyilatkoztatás bukkant fel Egyiptom homokjából, megrendítve a régészet alapjait, és újra rávilágít arra, hogy a gízai piramisok titkairól olyan sok mindent nem tudunk még. És igen… a gízai piramisok különlegesek, nem csak tökéletes tájolásukkal, hanem tökéletes kivitelezésükkel is.

Nem egyszer hallhattuk némely egyiptológusoktól, a nem kicsit arrogánsnak ható kijelentést, miszerint „mindent tudunk a piramisok építéséről…”, holott valójában nagyon nincs így. Hiszen sem a valódi építési idejük, avagy a valódi használati funkciójuk sem tisztázott igazából, csak elméletek vannak, és a megdönthetetlen bizonyíték rettentő kevés. A véleményem az, hogy kevesebb arroganciára és sokkal nagyobb megérteni vagyó, nyitott gondolkodású kíváncsiságra, más tudományágak aktív bevonására lenne szükség e témában.

Giza rejtett kamráinak leleplezése

A 2025. március 15-i olaszországi sajtóközleményben Corrado Malanga, a Pisai Egyetem és Filippo Biondi, a Strathclyde-i Egyetem kutatói megdöbbentő új eredményeket mutattak be a Gízai-fennsíkon található Khafre piramisról szóló szintetikus apertúra radar (SAR) vizsgálata során. Fejlett radartechnológiájuk a Biondi által kifejlesztett szabadalmaztatott szoftverrel párosítva hatalmas és bonyolult földalatti hálózatot tárt fel – egy olyan hálózatot, amely teljesen láthatatlan maradt a hagyományos régészeti módszerek előtt.

A SAR technológia, egy forradalmi radarképalkotási módszer, behatol a sűrű anyagokba, és figyelemre méltó pontossággal rekonstruálja az építészeti jellemzőket. A földradarral ellentétben a SAR nagyobb felbontású bepillantást nyújt a kőrétegek alá, feltárva a mélyen a felszín alatt eltemetett szerkezeti mintákat. A mostani tanulmányból származó adatok egy rendkívül összetett földalatti rendszert tártak fel, ami arra utal, hogy a piramisok célja messze túlmutat a fáraók puszta sírjain.

Főbb megállapítások a Khafre piramis alatt:

  • Öt egyforma szerkezetet szimmetrikusan elrendezve a piramis alapja közelében, és geometriai pályákkal összekötve.
  • Mindegyik szerkezet öt vízszintes szintet tartalmaz egy ferde tető alatt.
  • Nyolc függőleges kútszerű építmény található alattuk, melyek hengeresek és üregesek,
  • Ezek a kutak két párhuzamos sorban vannak elrendezve.
  • Hihetetlen 648 méter mélyen található spirálok, mélyebben vannak, mint bármely ismert temetkezési kamra vagy templomjárat.
  • Két masszív kocka alakú szerkezet is található a kutak tövében, mindegyik oldalanként körülbelül 80 méter.

Ennek a földalatti rendszernek a teljes kiterjedése csaknem két kilométerre nyúlik a felszín alatt, és a Gízai-fennsík mindhárom piramisához kapcsolódik. Felépítésének pontossága mélyreható kérdéseket vet fel az ókori építők technológiai képességeivel kapcsolatban.

Kőgép? A piramis mint energiavezető?

Ezek az eredmények hitelessé teszik azokat az alternatív elméleteket, melyek azt sugallják, hogy a piramisok nem csupán sírok szolgáltak. Az alternatív elméletek képviselői mindig is azt az álláspontot képviselték, hogy a gízai piramisokat nem szabad egykaptafára venni a többi egyiptomi piramisokkal, hanem külön kellene tanulmányozni, mert méretük, kivitelezésük, funkciójuk eltér a később épült síremlékektől.

A szakrális geometria, a harmonikus rezonancia és a felépítésükbe ágyazott fejlett matematikai állandók redundanciája – beleértve a Pi-t, az aranyarányt és a fénysebességet – olyan ezoterikus tudást sugall, amely messze meghaladja a hagyományos megértést.

Működhettek a piramisok energiafejlesztő szerkezetként?

A piezoelektromos energiatermelés elméletei azt sugallják, hogy a mészkőburkolat kristályos összetétele a mára eltűnt arany fedőkővel kombinálva lehetővé tehette a piramisok számára, hogy a Föld természetes rezgéseit hasznosítható energiává alakítsák.

A függőleges kutak energia- vagy hanghullámok vezetékei lehetnek, míg a masszív köbös szerkezetek energiatároló egységként vagy stabilizátorként szolgálhatnak, hasonlóan egy nagyméretű generátor alkatrészeihez. Ezek az elképzelések Nikola Tesla gondolatait visszhangozzák, aki úgy gondolta, hogy a piramisok vezeték nélküli energia vezetőiként működhetnek.

A hermetikus kapcsolat: A smaragdtáblák visszhangja

Ez a felfedezés összecseng a hermetikus filozófiával és a rejtélyes Thoth smaragdtábláival is, amelyek a piramisok alatti hatalmas földalatti csarnokokat írják le – olyan helyeket, ahol a beavatottak kozmikus bölcsességet kaptak. Lehetnek-e ezek a kocka alakú kamrák ilyen beavatási terek maradványai, ahol egykor az univerzum titkait adták tovább? A híres hermetikus axióma „Ahogy fent, úgy lent” e megállapítások fényében új értelmet nyer. A piramis, ha rezonáns energiagépként lett kialakítva, a kozmosz harmonikus egyensúlyát tükrözhette volna, hídként funkcionálva a földi és az égi erők között.

Új fejezet az egyiptológiában?

Ezek a felfedezések megkérdőjelezik azt a régóta uralkodó narratívát, amely szerint a piramisok csak kidolgozott sírok voltak, melyek a mesistenült fáraó lelkének égbeszállását volt hivatott biztosítani.

David Rohl és Heribert Illig geológusok évtizedekkel ezelőtt a Nagy Szfinx kapcsán felvetették, hogy a gízai piramisok és a Nagy Szfinx nem akkor épülhettek, amit most gondolunk… hiszen a közetkorrózió mást mutat. A Nagy Piramis hihetetlenül pontos tájolása és kivitelezése is túlmutat azon a civilizációs fokon, melyre a hivatalos régészet és egyiptológia helyezte az általuk megjelölt IV. dinasztia korában. Robert Bauval az Egyiptomi kód, az Orion-rejtély, a Szfinx üzenete, A titkos kamra c. könyveiben folyamatosan igyekszik rámutatni, hogy a gízai piramisok és a Nagy Szfinx komplex, összefüggő rendszert alkotnak, melyeket nem a IV. dinasztia idejében építettek. Graham Hancock Titkos jelek avagy az Istenek mágusai c. könyvében szintén vitatja ezen építmények elfogadott korát és jóval korábbi építésük mellett teszi le a voksát.

A földalatti építmények puszta összetettsége elveszett technológiát sugall – egy olyan technológiát, amely valószínűleg olyan módon képes manipulálni az energiát, amit még meg kell értenünk. Évekkel ezelőtt Christopher Dunn a Gízai Erőmű c. könyvében, felvetette, hogy a Nagy Piramis egy energiatermelő gép volt, ami akusztikus erőket és mechanikai feszültséget használt fel az elektromosság előállítására. Hasonló meggyőződése volt Miguel Pereznek is, aki szintén úgy vélekedett, hogy a gízai piramisok energia előállítására avagy továbbítására szolgáltak.

Joseph Farrell A gízai halálcsillag c. könyvében azt az elméletet fogalmazta meg, hogy a piramis egy ősi skaláris energia fegyver, ami esetleg a modern tudomány számára ismeretlen fizikát hasznosít.

Az elmúlt években Nikola Tesla találmányainak újraértelmezésekor többszörösen felmerült az az elképzelés, miszerint Teslának sikerült felfednie a gízai piramisok titkát. Nikola Tesla egyik legszokatlanabb kutatása az egyiptomi piramisokat érintette. Feltételezése szerint elképzelhető volt, hogy a piramisok szerepet játszanak az energiaátvitelben, ezen gondolata pedig egybeesett a vezeték nélküli energiaátvételhez kapcsolódó kutatásával. Tesla ugyanis ugyanarra jött rá, mint az egyiptomiak több ezer évvel ezelőtt: hogy hogyan lehet végtelen energiát nyerni látszólag a “semmiből”.

Erőművek? De hogyan?

Valódi és tiszta energiát tudtak vele kinyerni a kozmoszból, mely egész Egyiptomot elektromos árammal láthatta el. Az áramot azonban nem használták mindenhol, csak egyes kijelölt helyeken, és bizonyos technológiákra.

A Wardenclyffe Torony, más néven Tesla Torony, egy korai kísérleti vezeték nélküli átviteli állomás volt, amit Nikola Tesla tervezett és épített Long Islanden 1901–1902 -ben, a New York állambeli Shoreham faluban. Tesla üzeneteket, telefonálást, sőt faxképeket szándékozott továbbítani az Atlanti-óceánon át Angliába és a tengeren lévő hajókra a készülékkel, de prototípusnak szánta a Föld és a kozmosz természetes energiáinak felhasználásáról szóló elméletei alapján vezetéknélküli elektromosság továbbítására is. Mikor kiderült, hogy a világot mindenki számára elérhető, ingyen energiahasználathoz, telefonhasználathoz szeretné juttatni hálózatának kiépítésével, befektetői nem folyósítottak több pénzt a kísérlete megvalósítására. További beruházást nem sikerült találni, és a projektet 1906-ban félbehagyták, és így soha nem vált működőképessé.

Az előttünk álló út: Kiderül az igazság?

Az ókor rétegeit lehámló SAR-technológiával nemcsak az elveszett történelem, hanem egy elfeledett tudomány újrafelfedezésének szakadékán állunk – amely kulcsot rejthet a tudat, az energia és az ókori világ valódi technológiai képességeinek rejtélyeinek feltárásához.

A Khafre projekt célja, hogy ásatásokat végezzen ezen földalatti építmények további feltárására. A történelem azonban azt mutatta, hogy az ilyen kezdeményezések gyakran szembesülnek az egyiptomi hatóságok és a mainstream intézmények ellenállásával, amelyek nem hajlandók megzavarni a kialakult történelmi narratívákat.

Ami a gízai homok alatt fekszik, lehet, hogy egyáltalán nem temetési hely. Ehelyett egy kapu lehet az elveszett tudás, a fejlett technológia és a valóságunkat irányító erők ősi megértésének korszakához. A világ most azt nézi, ahogy maga a történelem áll a kinyilatkoztatás keresztútjában.

(Egypt Forever)

Pontszám
Kattints a post értékeléséhez!
[Összesen: 0 Átlag: 0]